Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

RANGE ROVER SV EDITION CARMEL – ДЕКАДЕНЦИЈА НА ЛУКСУЗОТ НА ЧЕТИРИ ТРКАЛА…

По последното издание на Concourse d’Elegance Pebble Beach, на кое учествуваат сите познати светски луксузни брендови, Land Rover North America го претстави својот нов модел…

Станува збор за ексклузивно издание на Range Rover SV Edition Carmel, кој ќе биде произведен во само 17 примероци, со почетна цена од 345.000 долари. Овој нов модел доби специфични акценти во неговата патничка кабина, кои се токму она што привлекува најмногу внимание и ја буди љубовта што ја чувствуваме кон овој бренд.

Генерално, дизајнот на овој модел на Range Rover е првенствено инспириран од брегот Кармел на полуостровот Калифорнија. Дизајниран од тимот на SV Bespoke, надворешноста доби прекрасни бронзени детали, кои создаваат идеален контраст со сината “Liberty Blue”, која можеме да ја видиме на предните седишта, карактеризирана со удобен и безбеден дизајн кој отсекогаш бил белег на познатиот бренд.

Кога станува збор за погонската група, овој Range Rover крие V8 мотор со 523 коњски сили, кој доаѓа како дел од стандардната понуда и не е нешто на што љубителите на автомобилската марка веќе не се навикнати. Автомобилите на Range Rover отсекогаш се карактеризирале со сирова моќ и префинета убавина.

Дефиницијата за префинетост на овој модел е претставена со вниманието посветено и на најмалите детали, било да е тоа внатрешноста или надворешноста на автомобилот.

Тркалата од 23 инчи добија „темно сива“ завршница со брилијантен сјај, кој особено е нагласен со бронзени детали, додека во внатрешноста се забележуваат најновите технологии на брендот Land Rover.

Клиентите кои би сакале да го купат овој модел ќе добијат и членарина во ексклузивниот голф клуб – Range Rover House. Проткаен со луксуз и декаденција, новиот автомобил Range Rover веќе стекна огромен број фанови ширум светот, кои практично се тркаат да го добијат нивното специјално издание.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement