Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Porsche Taycan е најбрзиот на свет! (ВИДЕО)

Неверојатен рекорд беше поставен во Њу Орлеанс, поточно, за најбрзиот автомобил во затворен простор.

Горд сопственик на тој рекорд е Porsche Taycan Turbo S, а зад воланот беше професионалниот возач на трки Ли Кин и тој го постави рекордот за само неколку секунди.

Местото каде „падна“ тој рекорд е внатре во Центарот за конвенции Ернест Н. Мориал во Њу Орлеанс, во американската држава Луизијана.

Патеката во Големата сала беше обележана со „столбови“ од сообраќајот и беше опкружена со бетонски столбови и претставуваше една долга и права линија во рамките на која Тајкан требаше да забрза од своето место до нов рекорд и да застане пред да удри во ѕид.

Ли Кин постави нов рекорд со 165 км на час на патеката долга 488 метри, а тоа го потврдија и претставниците на Гинисовата книга на рекорди.

Еве како изгледаше:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во последно време, сведоци сме на зголемената популарност на сивата коса, која пред неколку години гордо ја прифатија многу жители на Холивуд, како што...

Fool Moon

Светот зуи за големото интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари во кое војводите од Сасекс првпат зборуваат за нивната одлука да го напуштат...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Advertisement