Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Porsche 911 GT1 – златен рудник од 12,3 милиони долари

Ултра-ретк GT1 Strassenversion вреди цело богатство и има добра причина

Во денешниот свет, се чини дека секој ден има нов хиперавтомобил, сепак, нивниот прекрасен дизајн и апсурдната непрактичност сè уште го привлекуваат ентузијастот, но не може, а да не помислите дека работите биле подобри во старите денови. Сега, имаме автомобили побрзи од некои лесни авиони, но им недостига ангажман; не можете да изградите врска со нив. Затоа класичните суперавтомобили вредат повеќе од она што нивните мотори можат да го произведат, а кога предметниот суперавтомобил има вистинско тркачко наследство, неговата вредност е речиси неизмерна. Еден таков автомобил е Porsche 911 GT1 Strassenversion и вреди богатство.

За жал, имаме само две фотографии од примерот за кој зборуваме, но нашите архиви можат да ги пополнат деловите што недостасуваат. Автомобилот што го гледате погоре е модел од 1998 година лоциран во Токио, Јапонија. Беспрекорниот бел GT1 помина само 489 милји и се продава преку Џејмс едиција. Тоа е едвај 21 милја годишно, а со црна внатрешност, веројатно и внатре изгледа добро како ново. Па што вреди? Списокот моментално чини 12.261.624,72 долари, или МНОГУ во едноставни термини.

За да ја ставите во перспектива сериозната инфлација на специјалните суперавтомобили, треба само да го погледнете поранешниот тркачки GT1 Evo кој беше на аукција уште во 2016 година. тогаш. Не нудиме никаков инвестициски совет, но изгледа дека GT1 ќе продолжи да ја зголемува својата вредност како што поминува времето и автомобилите стануваат се подигитални. Ако имате средства, овој GT1 може да се купи со помош на Биткоин за да се направи трансакцијата малку поедноставна. Очигледно, тогаш ќе треба да го испратите автомобилот овде, но бидејќи неговиот волан е лево, тоа не треба да ве загрижува премногу.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement