Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

POIMO – скутер на надувување (ВИДЕО)

Интересен проект, на кои истражувачите од Универзитетот во Токио, дизајнираа електричен скутер на надувување – Poimo (Portable and Inflatable Mobility).

Очигледно е дека решението најде голема поддршка, бидејќи неодамна беше презентирана нова верзија. Сега е можно да се програмира неговата „форма“ за да одговара на најудобната позиција за сопственикот.

Poimo може да се спакува во ранец и тежи девет килограми. Се движи со брзина од 6 км / ч. На следното видео, ќе дознаете повеќе детали за необичниот проект:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Многу одмана, млекото со зачини и билки се користеле во Индија како здрав пијалок. Во Ајурверди, таквото млеко е познато како Сидха Дугдам. Сидха...

Fine Living

Познатиот бренд на ирско виски, Bushmills, повторно ни дава дел од својата магија – овој пат, во форма на ново издание на серијата Rare...

Fool Moon

Џесика Адамс јавно предупреди дека на планетата и се заканува пандемија, но не предизвика никаков јавен интерес. Таа исто така го даде точниот датум...

Cotton Club

Како дел од модната недела во Милано, BOSS ја претстави својата колекција пролет/лето 2021, преку видео стриминг во живо на социјалната мрежа ТикТок… Модната...