Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Morgan EV3 Junior нè тера да сакаме да бидеме дете…

Децата секогаш сакаат да растат што е можно побрзо за да можат да возат автомобили, а сега сакаме повторно да бидеме дете бидејќи детската верзија на Morgan Three Wheeler изгледа супер забавно.Играчка која ќе ги натера децата да заборават на обичните електрични автомобили и ќе ги натера татковците да посакаат повторно да имаат 6 години. Morgan EV3 Junior е рачно изработен во работилницата на Morgan во Malvern Link (Англија). Исто како и „големата“ верзија на EV3, Junior го придвижува електричен погон кој ќе го турка до 10 km/h. Со едно полнење може да помине околу 16 километри, што е сосема доволно за децата да се забавуваат одлично со часови. Полнењето трае приближно 4 часа.

Покрај суспензијата, ова мало возило има дури и менувач, па може да се движи и наназад. Неговата брзина наназад е ограничена, што е добра работа со оглед на вродената нестабилност на поставувањето тркала 1+2. Џереми Кларксон најдобро го објасни тоа на примерот на Reliant Robin.

Вниманието на деталите едноставно го одзема здивот. Ако родителите не можат да купат вистински Морган, но на своето дете му купуваат EV3 Junior, тогаш барем можат да замислат како тоа изгледа. Имено, тие можат да изберат одредени детали како црвена, зелена и слонова коска со црн или кафеав рачно шишен кожен ентериер. Покрај овие бои, се нуди избор од неверојатни 40.000 бои, како и на големиот Morgan и различни налепници.

Нејзиното тело е направено од јаглеродни влакна, а кокпитот е од скапоцено дрво. Наменета е за деца на возраст од 6 и повеќe години. Сакаме секое дете да има можност да вози вакво нешто. Вистинската работа да се создадат ентузијасти за автомобили од мали нозе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement