Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Maserati конечно го претстави MC20, со нов Високо-технолошки V6 мотор

Maserati премиерно го претстави нов спортски модел чии фотографии веќе го освоија интернетот.
Автомото-светот денес ќе добие уште еден одличен автомобил. Не го кажуваме ова заради името, па дури и традиционално одличниот италијански дизајн, туку заради тоа што се крие под тужбата. И тука е мешавина од класични и нови технологии, веројатно совршено поставени на музика со сосема нов мотор.

Тоа е моторот Nettuno за кој најмногу ќе се зборува. 3.0 V6 е исто така помоќен од V8 на Ferrari, и носи голем број нови технологии, најдиректно од Формула 1. Постојат систем за палење со преткомори, двојно вбризгување, но и V распоред под 90 степени. Дава 630 КС и 730 Нм, но со чист издув и одлична потрошувачка. Споен е со 8-степен автоматски менувач.

Денешната премиера на MC20 или MCXX, како што го нарекува Maserati, можете да ја проследите тука.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Повторете го изгледот на иконите на стилот од 70-тите! Бјанка Џегер е икона на стилот од 70-тите. Актерката и поранешна сопруга на Мик Џегер,...

Cotton Club

Том Форд во ноември оваа година ќе претстави луксузен часовник направен од 100% рециклирана пластика извлечена од океанот среде акции за чистење. Името на...

Cotton Club

И покрај фактот дека шоуто Burberry Spring / Summer 2021 се одржа без гледачи во шума близу Лондон, креативниот директор на брендот Рикардо Тиши...

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...