Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Lexus го обнови седанот ES и воведе голема иновација…

ЛИМУЗИНА ES е модел кој Lexus го намени за поширока палета на потенцијални купувачи, а сега го направи со уште поинтересна опција.

Моделот со својот препознатлив речиси конзервативен изглед во новото издание,немаше потреба да го менува хармоничниот дизајн, додека истото не важи и за кабината првично дизајнирана во 2018 година.

Внатрешноста на автомобилот е обновена во согласност со актуелните трендови. Во новиот ES веќе нема контрола на подлогата на допир, поради што Lexus се откажа од ова решение. Можноста беше искористена и за инсталирање на целосно нов инфозабавен систем, што значи безжичен систем Apple Car Play, како и гласовна контрола со незаменливиот „Hey Lexus“.Lexus има и систем за следење и дијагностика на возилата e-Care, како и апликацијата Lexus link за мобилни телефони. Сепак, оние кои бараат поспортска шминка имаат опција за пакетот опрема F Sport Design, кој носи бројни украси, како и специјални бандажи од 19 инчи.

Ќе продолжи да се нуди само верзијата 300h со 2,5 бензински мотор и електричен мотор. Засега не се знае колкава ќе биде корекцијата на цената.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement