Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Lexus го обнови седанот ES и воведе голема иновација…

ЛИМУЗИНА ES е модел кој Lexus го намени за поширока палета на потенцијални купувачи, а сега го направи со уште поинтересна опција.

Моделот со својот препознатлив речиси конзервативен изглед во новото издание,немаше потреба да го менува хармоничниот дизајн, додека истото не важи и за кабината првично дизајнирана во 2018 година.

Внатрешноста на автомобилот е обновена во согласност со актуелните трендови. Во новиот ES веќе нема контрола на подлогата на допир, поради што Lexus се откажа од ова решение. Можноста беше искористена и за инсталирање на целосно нов инфозабавен систем, што значи безжичен систем Apple Car Play, како и гласовна контрола со незаменливиот „Hey Lexus“.Lexus има и систем за следење и дијагностика на возилата e-Care, како и апликацијата Lexus link за мобилни телефони. Сепак, оние кои бараат поспортска шминка имаат опција за пакетот опрема F Sport Design, кој носи бројни украси, како и специјални бандажи од 19 инчи.

Ќе продолжи да се нуди само верзијата 300h со 2,5 бензински мотор и електричен мотор. Засега не се знае колкава ќе биде корекцијата на цената.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement