Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

G-Power го зема под нож Mercedes-Benz наместо BMW и не било кој Mercedes-Benz, туку AMG GT…

Тјунер кој поправаше се што е можно од BMW, одеднаш работи на Mercedes.Повеќе од 35 години мајсторите од G-Power го покажуваат своето знаење и искуство со поместување на границите на веќе силните автомобили. AMG GT и GT S очигледно ги привлекоа како магнет бидејќи штотуку претставија креација која е поекстремна од најмоќната верзија – AMG GT R со 577 КС.Софтверското зајакнување на Bi-Tronik 5 ја зголеми моќта на овој автомобил до неверојатни 610 КС. AMG GT S има 503 КС, а „обичниот“ AMG GT 462 КС, па оваа промена секако е добредојдена. Забрзувањето е намалено на само 3,6 секунди до 100. Покрај тоа, новиот модул обезбедува поголема агилност во кривините. Се поврзува со основниот мотор и ги менува податоците во копроцесорот, се за подобра контрола на возачот и самодоверба.

За да се заштити моторот од несаканите ефекти на вбризгување на електричен стероид, софтверот е програмиран да ја одржува моќноста на почетните нивоа додека не се постигне оптималната температура на маслото на моторот. Потоа го исклучува вентилот за напојување кога температурата на водата ќе ја надмине максималната граница.

Визуелните промени на овој секси модел не се неопходни, додадени се само комплет G-Power ултралесни бандажи Hurricane RR кои се достапни во различни бои. Во исто време, тие даваат дополнителна помош со стабилност и подобро забрзување. Предниот сплитер е изменет и поставени се прагови на G-Power. Можеби промените не се огромни, но квалитетот е врвен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement