Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

FORM го претвора автомобилот на Тесла во микро куќа: Добивате кујна, бања и соба, но тоа не е евтино (Видео)

Ferrari Press Agency Cybertruck camper 1 Ref 13449 05/11/2021 See Ferrari text Pictures must credit: Form Electric car company Tesla’s eagerly awaited Cybertruck is not out until 2023 –but an expandable camper pod has been unveiled as a must-have accessory.US start-up company Form has fitted essentials for outdoor living into a basic rectangular box called the Camper.As well as fitting the Cybertruck, it can also be used with most flat bed trucks according to the design team.The electrically-actuated design extends off the back of the Cybertruck to create a separate room that drops down to ground level.At the same time it simultaneously deploys a single hard roof over the entire space. The fully deployed interior offers 6.6 sq metres of floor space. A pair of nylon canopies extend either side to offer sheltered outdoor space.The Form interior needs five minutes setup to complete. OPS: Render of the Form Camper deployed from a Tesla Cybertruck. Picture supplied by Ferrari,Image: 641701841, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Form / Ferrari / Profimedia

Почетната цена на мобилниот кампер е 69.500 долари!

Клиентите на возилото Tesla Cybertruck на компанијата на Илон Маск ќе мора да чекаат за испорака, барем до следната година, но тоа не ги спречува производителите на додатоци да профитираат.

FORM проект што го претвора футуристичко возило во „куќа на тркала“

Конструкцијата е монтирана во багажникот, а ја „крие“ микро куќата со сите потребни елементи и соларни панели за дополнителна енергија.

Ограничено издание
FORM камперот вклучува спална соба, мала кујна, тоалет со туш кабина, како и доволно простор за складирање на намирници.

Производителот прифаќа нарачки за ограничена серија од 500 примероци, а почетната цена е 69.500 долари.

Во следниот прилог се прикажани сите предности на мобилниот кампер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement