Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ducati претставува ново издание што ќе го освои целиот свет

Ducati ја прошири својата линија Diavel 1260 со ново специјално издание инспирирано од уникатниот Diavel Materico претставен од италијанскиот бренд во 2019 година …

Запознајте го Ducati Diavel 1260 S „Black and Steel“ од 2022 година, модел со ограничено издание што ја следи приказната за величествениот „Lamborghini“ на Diavel 1260 што Ducati го претстави неколку месеци порано како омаж на хибридниот хиперавтомобил Xian FKP 37. Како што сугерира името, ова специјално издание се базира на варијантата 2022 Ducati Diavel 1260 S, а неговата прекрасна шема на бои се издвојува од обичната верзија. Уникатниот мотоцикл „Black and Steel“ се карактеризира со неговата „асиметрична и префинета графика, која комбинира светло сива и мат црна како главни бои, кои имаат дополнителни спортски акценти во жолти нијанси“.

„Семејството Ducati Diavel 1260, кое е синоним за стил, иновација и перформанси, освои престижни меѓународни награди за дизајн, како што се „Red Dot Award“и „Good Design Award“. Навистина сме среќни што можеме да го претставиме ова нова верзија во Милано., град кој отсекогаш бил глобален репер во овој сектор“, изјави директорот на Ducati Style Centre, Андреа Ферареси. „Diavel 1260 S „Black and Steel“ е мотор кој никогаш нема да остане незабележан“.

Специјалното издание е механички идентично со моторот на кој се базира. Извонредните движења се напојуваат од моторот Ducati 1262 cc Testastretta DVT кој испушта 162 коњски сили. „Black and Steel“ 2022 Ducati Diavel 1260 S ќе го има своето јавно деби на 2021 издание на салонот MIMO Motor Show во Милано, што беше отворен пред неколку дена. За купување ќе биде достапен од јули оваа година, но цената сè уште не е објавена од брендот Дукати. Како референца, можеме да го споменеме изданието на Lamborghini, кое беше лансирано по цена од 31.995 долари, а новото специјално издание може да носи слична цена.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement