Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

CHEVY SUBURBAN HD се враќа..

Но, само за американската влада, бидејќи GM Defence доби договор за развој од 36,4 милиони американски долари за изградба на 10 нови теренци.

Американскиот автомобилски гигант објави дека е награден со 36,4 милиони американски долари од Стејт департментот на САД за изградба на 10 сопствени приградски населби во следните две години за Дипломатската служба за безбедност (ДСС).

Како што можете да очекувате поради доверливоста на проектот, повеќето детали за нарачаните модели не се откриваат од производителот, но она што го знаеме е дека GM Defense ќе користи значајна комерцијална понуда. Делови, вклучувајќи ги каросеријата, надворешноста, погонот, внатрешноста и сопирачките за нивната влада, се наменски изградени. HD Suburban ќе има нова и единствена шасија и суспензија на каросеријата, дизајнирана да ги поддржи специјално зголемените барања за владини перформанси на возилата со поголем капацитет за носивост и поголема тежина на возилото на земја.

2021 Chevy Suburban debuts with optional diesel power - Roadshow

GM Defence ќе користи напредни производствени алатки и техники, вклучително и монтажа без прицврстување и флексибилна изработка, за да поддржи зголемена ефикасност и квалитет во производството на нова шасија и рамка со мал обем. Напредните техники на производство ќе помогнат да се намалат вкупните трошоци за програмата и да се понуди поголема флексибилност и одговорност за да се одговори на идните потреби на клиентите.

GM VP mentions Suburban HD while delivering GM Infantry Squad Vehicle

„Возбудени сме што развиваме целосно интегрирано, намерно изградено HD Suburban во партнерство со Стејт департментот на САД“ – рече Стив дуМонт, претседател на GM Defence. „Chevrolet Suburban е иконско име во комерцијалниот транспорт од 1935 година. Нашата победа во договорот за развој зборува за нашето долгогодишно наследство за надминување на транспортните способности и нашиот нов, HD Suburban ќе испорача напредни решенија за мобилност, наменети за владата, за да ги задоволи потребите на DSS “ – рече Стив дуМонт, претседател на ГМ за одбрана.

There's Such a Thing as a Chevrolet Suburban 3500 HD, But It's Not What  You'd Think - Autotrader

Chevrolet Suburban HD беше прекинат откако производствената серија на моделот од последната генерација заврши во 2018 година. Иако GM навести дека џиновскиот SUB може да се врати.

GM Defence ќе ги испорача возилата во две фази, од кои првата испорака ќе биде следната пролет. Договор за производство за изградба на флота од 200 ХД предградија годишно за девет години се очекува да го наследи завршувањето на договорот за развој во или околу мај 2023 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти. Рекламната кампања за...

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Advertisement