Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

BMW опасна дрифтинг машина (видео)

Дрифтинг или ефектот на поминување на свиокот со лизгање е нешто што бара многу вештини, знаења и вежби и затоа не е паметно да се прават такви работи на јавни патишта, бидејќи лесно можете да загрозите некого.

Особено ако имате моќен автомобил, кажете BMW со 600 КС што ви овозможува серија 8 и неговото M Competition издание.

Компанијата објави видео каде BMW-инструкторот за возење претставува школа за дрифтинг, постојат три основни фази на лебдат што ќе можете да ги видите во приложеното видео.

Важно е да се балансира помеѓу дозирањето на гасот и аголот на управувањето. Секако, возачот ја извршува работата во совршено опуштено расположение што бара многу вежбање. Погледнете го видеото.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement