Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

B0nd Girl Trimaran Concept е подготвен за авантури водени од адреналин

Дизајнерката на ентериерот Хана Хомберген и дизајнерот и уметник на суперјахти од Монако и уметник Џорџ Лусијан го претставија концептот на јахта со тема 007. MY B0nd Girl е впечатлив тримаран од 70 метри кој се карактеризира со исклучително моќни дизајнерски линии и невидлив изглед.

Без разлика дали сте доброто момче или негативецот, оваа супер јахта совршено ќе се вклопи за вашата следна мисија.

Претходно, дизајнерот-уметник од Монако, познат по својата серија извонредни концепти за суперјахти, и етаблиран дизајнер на суперјахти во внатрешноста, предложија концепт на кула инспирирана од Бранкуси во Менхетен. Џорџ Лусијан ја создаде впечатливата надворешност на Вертикалната јахта – станбената кула од 60 ката која ќе го редефинира хоризонтот на Менхетен, додека Хана Хомберген ги дизајнираше ентериерите на становите кои ќе понудат поглед од 360 степени над хоризонтот на Њујорк, вклучувајќи го и Централ парк.

Bond Girl Is a Stealth Trimaran Concept That Lives Up to the Name, Oozes  Sophistication - autoevolution

Двата странични делови на тримаранот Bond Girl од 252 стапки обезбедуваат висок степен на стабилност и создаваат вештачко безбедно пристаниште, каде што може да се закотви брод за потера.

Bond Girl Is a Stealth Trimaran Concept That Lives Up to the Name, Oozes  Sophistication - autoevolution

Главната палуба на јахтата има голема спална соба на две нивоа и балкон на преклопување. Внатрешноста инспирирана од филмот е прекрасно осветлена и во елегантни темни ѕидови.

Bond Girl Is a Stealth Trimaran Concept That Lives Up to the Name, Oozes  Sophistication - autoevolution

Двата странични дела транични плови на тримаранот се дизајнирани да ги сместат просториите на екипажот, како и машините, што овозможува повеќе простор за живеење во главниот труп и го намалува нивото на вибрации и бучава.

Meet Bond Girl, a Stealthy 252-Foot Trimaran Concept Designed to Seduce  Your Favorite MI6 Agent

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement