Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Aston Martin се збогува со својот врвен модел супер GT и го претставува DBS што ќе ги надмине сите други – DBS 770 Ultimate…

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго ограничено издание кое вклучува 300 Coupe и 199 Volante изданија и сите модели се продадени пред официјалното претставување.

DBS 770 Ultimate ја црпи енергијата од 5,2 литарски V12 мотор на Aston Martin. Сега развива 770 КС и неверојатни 900 Nm вртежен момент придвижувајќи го DBS 770 Ultimate до максимална брзина од 340 km/h. Моторот е поврзан со 8-брзински автоматски менувач ZF со механички диференцијал за ограничено лизгање (LSD) поставен на задниот дел од автомобилот. DBS 770 Ultimate се одликува со уникатна калибрација на менувачот што ја подобрува брзината на менувањето и интеракцијата на возачот. Исто така, користи карбонски керамички сопирачки (CCB) со DBS 770 Ultimate кој користи дискови од 410mm x 38mm напред и 360mm x 32mm задни.

Моделот од финалната верзија на DBS доби уникатна калибрација на амортизерите и прилагодување на софтверот фокусирајќи се на контролата и смиреноста без да се загрози квалитетот на возењето. Со подобрување на врската со возачот и зачувување на непогрешливиот карактер на DBS, DBS770 Ultimate го носи примерниот Super GT на Aston Martin до уште поголеми височини.

Автомобилот се наоѓа на нови и уникатни тркала од 21 инчи кои се достапни во три бои: Целосно сатенски сребрен финиш, целосна сатенска црна завршница за спортски изглед или опционална Сатенска црна боја со дијамантска завршница која му дава на автомобилот потемен, но сепак софистициран изглед. . Пневматиците со високи перформанси Pirelli P Zero – 265/35 R21 напред и 305/30 R21 назад – се стандардни.

DBS 770 Ultimate доаѓа со Sports Plus седишта со полуанилинска кожа и алкантара.

DBS 770 Ultimate е опремен со уникатен сет на прагови на вратите што го прикажуваат логото на Aston Martin и ознаката DBS 770 Ultimate што го означува возилото како една од верзиите 300 Coupe или 199 Volante.

Производството на DBS 770 Ultimate ќе започне во првиот квартал на 2023 година, а првите испораки се очекува да започнат во текот на третиот квартал на 2023 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement