Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

1967 Chevrolet Corvette L88 со почетна цена од 2,45 милиони долари

Chevrolet од моделот Corvette L88 направи 20 примероци во 1967 година.

Автомобилот има V8 мотор со блок изработен од јаглеродни влакна, а моторните клипови се специјално изработени од алуминиум.

Овој мотор може да произведе 560 КС и максимален вртежен момент од 677 Nm.

Најскапата копија од овој вид е продадена за 3,85 милиони долари, а оваа се продава за 2,45 милиони долари на аукција, што значи дека во теорија може да го надмине рекордерот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement