Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Џастин Бибер се здружува со „Vespa Piaggio“ во нова и креативна соработка

Vespa Piaggio ја објави веста за претстојната соработка со неверојатниот талент Џастин Бибер.

Во 2022 година, два многу различни, но поврзани креативни брендови ќе ги здружат силите за да создадат нов модел на Vespa на кој никој нема да може да му одолее. Веруваме дека во 2022 година ќе видиме веспа со ликови од Drow House, модната куќа на Џастин, како што тоа го направи во соработка со брендот Crocs.

Со само 27 години, Џастин Бибер се прослави не само во музичката индустрија, туку и во модата, а од неодамна и во индустријата за храна и пијалаци. По неговата најнова соработка со брендот Balenciaga и Tim Hortons, италијанскиот бренд за луксузни скутери Vespa Piaggio најави невидена соработка за 2022 година со поп сензација.

Низ годините, Џастин е забележан како вози веспа, покажувајќи дека е љубител на скутери и овој проект е неизбежен. Во ова партнерство, Џастин Бибер им оддава почит на стилот и дизајнот – неговиот постојан извор на инспирација – давајќи свој шмек на класичниот италијански бренд.

„Моите обожаватели знаат колку го сакам спортот: скејтбординг, хокеј, кошарка, BMX“, изјави познатиот пејач. „Отсекогаш ме привлекуваше таа мешавина на стил, грациозност и брзина. Возбуден сум што можам да го направам култниот дизајн на италијанската веспа“.

Соработката на Justin Bieber x Vespa треба да биде претставена во февруари 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement