Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Хиперчамецот на Persico F70 проект дизајниран да лета на вода, достигнувајќи високи перформанси и брзина

Најавен минатиот март, новиот Persico F70 е проект за ултра-брз, лесен дневен тркач со полна фолија направен од карбонски композит, со иновативен дизајн концепт кој нуди револуционерни перформанси со стил и удобност. Вклучувајќи ги најновите истражувања и развој, како и најсовремената технологија, Persico F70 нуди две потенцијални намени: трки со регата и елегантно, но сепак удобно патување со дневни бродови.

Дизајниран во соработка со Persico Marine и Carkeek Design, тој е идеален тркач, исто така способен да ја подобри улогата на дневен летач, благодарение на живоста на неговите ентериери и екстериери, дизајнерски решенија и елегантни линии.

Pininfarina Nautical соработуваше со дизајнерската консултантска куќа Carkeek Design Partners за надворешен и внатрешен дизајн, со цел да го направи овој проект иновативен и револуционерен, не само за неговата технологија за целоснo новата граница на едрењето по неговата изведба, во Купот на Америка – но и поради неговиот стил и елеганција.

Внатре во ентериерите се комбинираат врвниот дизајн создавајќи изглед кој би можел да излезе директно од научно-фантастичен филм.

Даниеле Мазон, главен дизајнер на јахти на Pininfarina Nautical „ентериерите се отворен простор со низа структурни прстени, создавајќи перспективна илузија која ја нагласува должината и ширината на бродот и изразува двојна страст за перформансите на дневниот брод и тркањето“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement