Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Футуристички BMW Spirit кој го „витка“ телото на кривини

Германската дизајнерка Ања Дидричисон ја заинтригираше јавноста со концептот Спирит, инспириран од визијата на BMW Motorrad, оддел на баварскиот гигант за мотори.

Идејата изгледа едноставна – сопственикот и двоточкашот (вештачка интелигенција) постигнуваат симбиоза на патот, а машината се прилагодува на кривините, со помош на механички скелет. Но, со ова само ја изгребавме површината!

Ќе помине некое време пред оваа технологија да стане реалност. Дотогаш, уживајте во видеото и проектот што целосно нѐ освои!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Не е непознато дека боите го подигнуваат расположението, а освен што глобалната пандемија неповратно се одрази врз модниот свет, таа ги смени и трендовите...

Green Tea

Луѓето се откажуваат од месото од различни причини. Некои го прават тоа од етички причини или други лични убедувања, додека други мораат да го...

Fool Moon

Љубовта и страста лесно се мешаат, а оние што ја почувствувале на своја кожа знаат дека страста многу брзо гори. Дали некогаш сте биле...

Cotton Club

Високи патики, судејќи според предвидувањата на модните експерти, ќе ги одбележат месеците пред нас, па доколку не сте сигурни кој модел да го изберете,...

Advertisement