Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Футуристичкиот Rolls Royce на Џастин Бибер (видео)

Со запишано богатство од околу 300 милиони долари, Џастин Бибер има повеќе од доволно пари за да си дозволи скап модел на автомобил, а веќе има историја на такви необични набавки …

Пејачот поседува дарежлива колекција на автомобили на кои неодамна ја додаде и најновата единица, моделот Rolls-Royce Wraith, комплетно модифициран и редизајниран од брендот West Coast Customs, за да добие „изглед“ различен од што легендарниот RR моментално работи.

Неверојатниот модел Wraith неодамна е снимен од објективот на еден Јутубер и мора да признаеме дека не личи на ништо што им припаѓа на патиштата на почетокот на овој милениум. За време на создавањето на необичната единица, West Coast Customs јасно сакаше да го потенцира својот футуристички дизајн, така што нема единствена надворешна табла на каросеријата што не е заменета во процесот.

Почнувајќи од предната страна, луксузниот седан доби нови фарови и сега се одликува со малку помала предна маска во споредба со обичниот модел, како и уникатни патеки за влез на воздух придружени со карактеристична хауба. Страните на моделот Бибер стануваат најинтересните делови, благодарение на капаците на предните и задните тркала, создадени во еден панел кој вклучува нови рабови и крилја од двете страни.

West Coast Customs отиде чекор понатаму, отстранувајќи ги страничните ретровизори и заменувајќи ги со ретровизори поставени на предните рабови на тркалата. Сите промени создадени за време на проектот продолжија во задниот дел, каде што сега можете да видите целосно неочекувано триаголно стоп светло.

Патот што го подготвивме подолу не може со сигурност да потврди какви измени се направени во ентериерот, но ако го имаме предвид сосема различното тело на овој автомобил, не би биле изненадени што патничката кабина повеќе не личи на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Cotton Club

Долче и Габана е една од оние брендови од кои однапред знаеме што да очекуваме. Или така мислевме. Сицилијански мотиви, сензуални фустани, долна облека...

Fool Moon

Филмската награда за најдобра режија ја доби Клои Жао за филмот „Nomadland“ на Златниот глобус во 2021 година и таа стана првата жена со...

Fine Living

The Budapest Cafe се отвори во Мелбурн со ентериерот на студиото за дизајн Biasol, инспирирано од естетиката на филмот „The Grand Budapest Hotel“ на...

Advertisement