Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Уникат – Tesla без кров (ФОТО)

Автомобилската индустрија можеби ја изгуби фантазијата за дизајнот во последните неколку години, но италијанските креативци сè уште се држат.

Една од таквите дизајнерски куќи каде стандардите и креативноста се многу високи е Ares Design.

Во него, тие се подготвени и способни за сè, дури и да ја направат безличната форма интересна, за што сведочи нивниот проект оваа недела.

Кабриолетот е создаден врз основа на серискиот автомобил Tesla Model S на барање на сопственикот. За таа цел, мораше да се отстрани покривот, како и задната врата, но момците од Модена не застанаа тука.

Со отстранување на заградата Б и задната странична врата, се доби флуидноста на страничните линии, но пристапот до задната клупа беше тежок. Помалку простор има затоа што некаде треба да се постави мек платнен покрив.

Патем, во задниот дел се инсталирани комплетно нови седишта поради недостаток на простор. Повеќето ентериери се покриени со истата „ледена“ бела боја, а има и интересни портокалови детали.

Во фабриката во Арес не зборуваат, па може да се претпостави дека таа остана иста, додека тие исто така не сакаа да зборуваат за цената.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Сигурно сте слушнале многу пати од пријателките: „Едноставно сите добри мажи се зафатени!“ Она за што не размислуваат, или вие самите, е фактот дека...

Cotton Club

Сите обожаватели на ‘Seinfeld’ се сеќаваат на Сју Елен Мишка и скандалот што предизвика носење градник како топ под раскопчаната јакна, но оваа година...

Fool Moon

Не е лесно да се најде совршено место во домот за секое растение. Иако најчесто бараме растенија кои најдобро напредуваат во засенчени, темни агли...

Fool Moon

Неодамна стана познато дека по многу гласини и шпекулации, Ким Кардашијан сепак поднесе барање за развод од Канје Вест. Публикациите ширум светот сега со...

Advertisement