Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Уникатна трансформација на легендарниот мотор

Ренато Фратески, основач на Frateschi Garage, штотуку ја заврши својата работа за трансформација на необичен авантуристички мотор – тој го претвори 2003 Triumph Tiger 955i во прекрасен минималистички scrambler, наречен Street Tiger…

Овој трицилиндричен мотор со бензински погон е целосно соголен и обновен со спортски резервоар Triumph Daytona, со TIG подрамка и специфично седиште. Кога станува збор за подобрување на перформансите, тие доаѓаат во форма на превртен виљушкар Showa од 43 мм, подобрен амортизер и Brembo кочници, поврзани со Aeroquip црева.

Уникатниот изглед на фаровите и браникот, сигналните светла, држачните таблички, вклучените кутии за батерии и заштитните амортизери беа дизајнирани во CAD, пред да бидат испечатени во 3Д. Трансформацијата е завршена со жолти предни светла Halo LED, модерен TFT дисплеј, гуми Heinedau K60, систем за издувни производи направен по нарачка и црн лавир со контрастни жолти акценти и рамка.

Мора да се согласите со нас дека оваа новина изгледа навистина фантастично.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement