Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Уникатен мотор за вистински љубители на адреналин

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите на можното, но на изводлив начин…

Сите фактори мора да се земат предвид при креирање на концепт, така што ќе добие барем најмала шанса да се види светлоста на денот во не толку далечна иднина. Во согласност со оваа приказна, дизајнерот Шејн Бекли од Холивуд, кој има талент за авто-мото дизајн, создаде нов концепт кој го привлекува целото наше внимание. Се чини дека Шејн гледа иднина каде мотори без возач се возат на асфалт, испуштајќи чувство на авторитет на патот.

Неговата идеја за електричен мотор е позната како Baxley Moto, и со себе носи ултра-футуристички улични законски вибрации на моторцикл без крак на гумите. Напредната позиција на возење, со специјална гума, висок дел на опашката и други детали сугерираат дека овој модел е наменет за безстрашни луѓе на кои не им пречи брзо молксавично возење на главниот пат. Шејн го одржуваше својот дизајн урамнотежен, така што тој не е премногу смел или контурен како другите концепти на кои наидовме.

Општата естетика на моторот изгледа совршено умерена, но во исто време, тој емитира чувство на моќност и мазност кога ќе замислите дека се натпреварува преку отворен пат, освојувајќи ги дури и оние непобедливи делови од нашиот свет. Рамката на моторот се чини дека е изработена од лесен јаглерод, додека тркалата работат совршено цврсто за освојување на нерамен терен. Без сомнение, Baxley Moto е еден футуристички концепт што навистина би сакале да го видиме на патот!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement