Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Уникатен концепт на електричен мотор

Бидејќи електричните мотори стануваат сè повеќе попопуларни во текот на изминатите неколку години, бројот на големи брендови кои експериментираат во својата област исто така се зголемува.

Исто така, во исто време, светот добива се повеќе и повеќе независни концепти, кои ги надминуваат границите на можното во ова растечко царство. Еден брилијантен пример што може да се види е концептот CRTWRKS MOTO. Овој приказ на целосно електричен мотор се појави како дело на Кембриџ, концептуален уметник од Онтарио и Адам Карвах, дизајнер на производи и транспорт, кој моментално игра улога на индустриски дизајнер на Гугл.

Футуристичкиот мотор се чини дека е направен околу монококна рамка, која го содржи куќиштето на батеријата. Концептот, исто така, располага со квадратни фарови со заоблени рабови, додека светлото за неговата позиција има улога на приклучок за полнење.

Кокпитот на CRTWRKS MOTO е опремен со дигитален дисплеј во стилот HUD, со уникатни аранжмани и интегрирани резервоари за гориво, со LED индикатори. Навлаките на вилушката и минималистичкиот дел од опашката исто така му даваат решителен, агресивен став.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Ако не сте тип на жена која редовно се прегледува „јужно од границата“, можеби нема да сфатите дека, како и остатокот од вашето тело,...

Fine Living

Оди да спиеш. Проблемот до утре ќе се реши сам од себе. Што? Таа станала видовита? Не всушност. Кога сте уморни, борбата против кој...