Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Тенк Такси – Најдобар начин на транспорт до вашите специјални настани

Дали некогаш сте имале потреба да оставите силен впечаток кога треба некаде да се појавите, а тоа никогаш да не биде заборавено?

Па, доколку планирате да ја посетите Англија и да имате некаков настан каде ќе бидете во центарот на вниманието, можете да изнајмите „Tank Taxi“, кое ќе ве однесе до вашата посакувана локација по цена од илјада долари! Особено „погодно“ за свадби и слични церемонии, ова необично такси, или воено возило, му припаѓа на Британецот Мерлин Бехлор, кој го купил преку Интернет за 35.000 долари, вклучувајќи ги и основните поправки што го направиле подготвен да ги освои градските улици.

„Тие се наменети како чиста забава. Кога возите во нив, многу луѓе се насмевнуваат и ви покажуваат со прст“, вели Ерген во едно интервју, објаснувајќи дека знае дека тоа се „армирани возила“, додека Tank Taxi е едноставно позвучно име.

Бечлор, исто така, тврди дека го купил ова возило за лична употреба, но почна да добива бројни барања за изнајмување набргу по купувањето. „Прво ме повикаа соседите, потоа пријателите, па пријателите на моите пријатели и на крајот сосема непознати луѓе кои сакаа да се возат со тенк на нивните големи настани.

Така се родила неговата идеја за Tank Taxi – по цена од илјада долари да превезува луѓе на свадби, матурски вечери или дури и на погреби. Во видеото на CBS News можеме да ги видиме гостите на една свадба кои наместо вообичаената лимузина го избрале Tank Taxi како превозно средство.

„Кога вашиот сосед ќе купи тенк, а вашата друга половина го поминува поголемиот дел од времето со тој тенк, треба да се помирите со фактот дека на свадбата ќе одите во тенк“, вели невестата.

Инаку, ова не е прв пат армирано возило да се претвори во такси. Во 2019 година, британската компанија наречена Tanks-a lot воведе продолжен тенк седан што може да се изнајмува за специјални прилики.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement