Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Совршен електричен мотор за градски моторџии

Ако сте страствен љубител на мотоцикли и барате еколошки начин за возење низ градот, најновата понуда на Urbet може да ги задоволи сите ваши потреби…

Наречен Urbet Ego, овој мотор е најинтересниот скутер на светот, а станува збор за електричен мопед со заоблено, монолитно тело, што дефинитивно ќе го привлече вниманието на секоја личност што ќе го види. Компанијата што го произведува, Урбет, всушност е старт-ап од Шпанија, основана во 2016 година и за кратки четири години, тие успеаја да му покажат на целиот свет дека сакаат да прават различни работи поинаку. Тие сакаа да го дизајнираат врвниот електричен скутер за урбани потреби, комбинирајќи го класичниот изглед на мопед, со футуристички дизајн на café racer.

На тој начин се роди Urbet Ego, уникатен електричен скутер со необично монолитно тело, комплетиран со естетски распоредени заковки и интересна суспензија со двојно стожерно лежиште. Неговата специфична форма особено го нагласува импресивниот електричен мотор со ефикасни перформанси и управување, идеален за живот во градот.

Уникатниот изглед на моторот дополнително се истакнува со помош на тркала, кои делуваат како да ги надминуваат крилјата на каросеријата, а се поврзани со делумно отворена подрамка. Под своето монолитно тело, Urbet Ego крие електричен мотор од 3.000 вати, поврзан со литиумска батерија од 72 волти, што може да ви понуди пристоен опсег од 120 километри на полнење.

Батеријата може да се наполни целосно за седум часа, додека максималната брзина на скутерот е 90 километри на час, што, ќе признаете, е повеќе од доволно за возење во град. Ако сте загрижени дека пешаците нема да ве слушнат поради вашиот тивок мотор, знајте дека овој модел доаѓа со интегриран звучник, кој го имитира традиционалниот звук на моторот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Речиси секогаш им завидуваме на сопственичките на кадрава коса, бидејќи овој тип на фризура изгледа идеална за секоја пригода, енергична и со помдладувачки ефект....

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...