Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Се продава модел на Тесла управуван од принцот Чарлс

Дали сакате да го искусите животот на еден член од кралското семејство? Очигледно, тоа можете да го направите на неколку начини, а еден од нив е купување луксузен модел на Tesla, користен од принцот Чарлс…

На продажба по цена од 113.691 долари, овој шестмесечен модел падна во рацете на принцот Чарлс како заем од компанијата Tesla, овозможувајќи му зелен начин на транспорт. Користен, иако навистина ретко, од самиот војвода, врвниот електричен Tesla Model S има само 11.000 километри на километражата, а според експертите, неговата цена не е зголемена поради кралското потекло. Темно сребрениот модел има максимална брзина од 250 километри на час и всушност беше еден од омилените начини на превоз на принцот Чарлс.

Принцот Чарлс го продолжи периодот на заемот пред да го врати во претставништвото, бидејќи навистина уживаше да го вози овој автомобил. Со опсег на транзиција од 650 километри и забрзување од нула до сто километри на час за само 3,1 секунди, автомобилот за малку ќе отидеше во рацете на компанијата webuysupercars.com.

Коментирајќи го тоа, Фил Коркер, директор за набавки на веб-страницата webuysupercars.com, изјави: „Купивме Tesla што ја користеше принцот Чарлс во изминатите неколку месеци, врз основа на информациите од оваа голема компанија“. Сега, автомобилот може да го купи преку секој дилер на луксузни автомобили, Castle Motors, на тоа додаоа: „Не ја зголемивме цената заради кралските врски на овој модел. Покрај тоа, ние дури и не спомнавме дека тој е на кој било начин поврзан со кралското семејство кога го ставивме на продажба, но решивме да го дадеме преку понудата релативно наскоро“.

Па, ако сакате да одите од точка А до точка Б со стил, можеби овој Tesla Model S е вистинската работа за вас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement