Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Се продава култното Porsche на Марадона

Диего Армандо Марадона бил голем љубител на автомобилите, а овој пример го докажува тоа.

Првиот автомобил на Марадона е всушност Porsche, половен 924 што го возел пред да пристигне во Европа.

Додека „жарел и палел“ во Европа, тој можел да си дозволи нешто подобро, што ѝ го направил тоа, збогатувајќи го возниот парк со навистина убави автомобили.

Меѓу нив е и Porsche 911 Type 964 Carrera 2 Cabrio од 1992 година, кој наскоро ќе биде понуден на аукција во Париз во режија на Bonhams.

Се очекува голем одзив, бидејќи овој автомобил е првпат на аукција.

Марадона го купи култниот 911 кога се пресели во Севилја по суспензијата, каде што веднаш продолжил со опуштениот начин на живот.

Porsche се напојува со 3,6-литарски мотор кој испорачува 250 КС.

Се очекува да достигне цена од 200.000 евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Благодарение на познатите трендсетери, одредени трендови успеваат да станат хит преку ноќ. Најновиот, судејќи според неделниот извештај на модниот пребарувач Lyst, се однесува на...

Fine Living

Сакаме да ѕирнеме во домовите на славните и да видиме како тие живеат, а бунгалото на Лена Данам во центарот на Лос Анџелес изгледа...

Fine Living

Велосипед како ѕидна табла, држачи за свеќи направени од шишиња за вино, ормани направени од куфери и сандуци – ние ќе ви кажеме како...

Green Tea

Јапонски десерт од мочи – топче тесто со фил – е популарен тренд на социјалните мрежи. Десертот има необичен изглед, многу лесно се подготвува,...

Advertisement