Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Се зголемува побарувачката за луксузни автомобили погледнете колку долго се чека за новото Ferrari…

Се зголемува побарувачката за луксузни автомобили. Бројни производители на луксузни автомобили рушат рекорди во продажба, а меѓу нив е и Ferrari.Како што открива првиот човек на компанијата, побарувачката е над сите очекувања. Ова особено важи за новите 296 GTB и Purosangue, за кои побарувачката е најголема и италијанската компанија има „рекордни нарачки длабоко во 2024 година“, пренесува Reuters

.Ferrari претходно објави дека интересот за новиот модел Purosangue е толку голем што лесно може да го надмине планираното годишно производство од 3.000 примероци. Имено,Ferrari одлучи дека Purosangue не треба да има продажен удел во опсег од повеќе од 20 проценти, пренесува Index.

Шефот за маркетинг, Енрико Галиера, претходно призна дека нарачките за моделот буквално експлодирале откако официјално било потврдено дека ќе се придвижува од атмосферски мотор со 6,5 V12.

Да додадеме и дека Ferrari до 2026 година ќе лансира 15 нови модели, а првиот електричен модел би требало да ја има својата премиера во 2025 година. Во исто време,Ferrari силно ги поддржува напорите за одржување на производството на модели со мотори со внатрешно согорување по 2035 година, барем кога станува збор за оние кои се напојуваат со синтетички горива.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement