Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Светот на луксузот се промени: шефот на Bentley откри што ги прави рекордните профити…

„Целиот свет на луксузни автомобили се менува. Веќе не се само автомобили, тоа е мода, сè…“

Откако лани престижниот британски бренд забележа пораст на добивката од 754 милиони долари, сега доаѓа потврдата за најдобриот прв квартал досега, во кој е остварена оперативна добивка од 232 милиони долари (216 милиони евра).

Извршниот директор на Bentley, Адријан Халмарк ја откри тајната.

„Нашите клиенти сакаат да ги персонализираат своите возила со посебни бои и други детали. Клиентите можат да изберат помеѓу 62 бои за автомобили или, на пример, 43 типа на кожа што ги нудиме.

Значи, тоа е целосна промена во конфигурацијата на возилото.

И наместо основните варијанти, тие купуваат верзии од високата класа, како што е Speed ​​верзијата на Continental GT.

Како што пренесува CNBC, просечната цена на моделите на Bentley е зголемена за 40 отсто, а повеќето од нив се дополнителни опции.

Целиот свет на луксуз се менува. Веќе не се само автомобили, тоа е мода, се…

Ако клиентите потрошат толку пари на нешто, тие повеќе би сакале да платат малку повеќе за надградба или дополнителна опција за да имаат нешто навистина посебно“ – заклучувa Халмарк.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement