Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Само во Дубаи: Научете да возите Porsche или Bentley

Многу млади луѓе едвај го чекаат својот седумнаесетти роденден за да добијат возачка дозвола…

Сепак, како што обично се случува, во Дубаи ништо не е сосема вообичаено или подобро кажано, сè е неверојатно, дури и да добиете возачка дозвола. Во познатиот Емират, можете да се запишете во автошкола каде ќе научите да возите во ултра луксузни автомобили, како што е Bentley Bentayga.

Сето тоа доаѓа со своја цена – како што дознаваме, овој пакет, кој им нуди на младите, идни возачи можност да учат на Porsche Cayenne, Range Rover Sport, Mercedes G500 и C200 и Tesla Model X, може да чини помеѓу 6.000 и 10 000 долари.

Патем, оваа понуда ја обезбедува една од најпопуларните автошколи во Дубаи, Emirates Driving Institute, од 2017 година, кога тие примаа десет нови студенти месечно. Тој број сега се зголеми за четири пати.

Пред да ја формулира својата понуда, институтот направи истражување, откривајќи дека нивните студенти на крајот управуваат со ваков вид возило и дека би било подобро за нив веднаш да научат како да ги управуваат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement