Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Салон на тркала: Ѕирнете во футуристичката Аcura Allure (ВИДЕО)

Концептните автомобили укажуваат на движење на трендовите во индустријата. Затоа им обрнуваме внимание, желни за иновации и „прозорци“ кон иднината.

Студентот по дизајн, Сунг Нак Ли, еднаш работел на проект за автономно тркало со четири тркала, а сега го претставува концептот на луксузниот модел Acura Allure.

Иако има рачни контроли, тој е првенствено дизајниран за автопилот, и делува како вистински „салон на тркала“.

„Трансформатори“ по потреба

Задниот дел е доста широк, така што отвара многу простор во кабината, пренесува Autoevolution.

Кога е активиран режимот Lounge, патниците уживаат во целосна удобност, а површините служат како инфо-забавни дисплеи.

Гигант од САД и 250 000 гејмери ​​дизајнираат тркачки „ѕвер“
Во режимот Engage, дел од кабината се трансформира и отвора простор за возачот, кој ги има сите контроли во свои раце.

Сунг Нак Ли не открива детали за погонската единица, но веруваме дека таа „троши“ електрична енергија. На крајот на краиштата, тоа е возило на иднината…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Fool Moon

Саде Аду го прослави својот 62-ри роденден на 16 јануари. Саде, родена во Нигерија и израсната во Велика Британија, го издаде својот прв албум...

Green Tea

Не сите диети се комплицирани и напорни – доволно е да се воздржите од јадење еден ден во неделата и килограмите ќе се „стопат“:...

Green Tea

Претседателот на Русија има посебни навики на кои се придржува во текот на денот. За Владимир Путин често се вели дека е ноќна птица,...

Advertisement