Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ролс-Ројс Кулинан: Совршен придружник за на село

Rolls-Royce Cullinan, најистакнатиот светски супер-луксузен SUV, е совршено возило за истражување и уживање во село со стил.

Создаден за авантури, со многубројни нарачани карактеристики, Cullinan гарантира дека неговите сопственици се целосно опремени за нивните рурални авантури, без разлика дали присуствуваат на изложби во село, поло, уживаат во риболов со летање или патуваат викенд на пат за да ги истражат нашите најневеројатни пејзажи.

Од лансирањето во 2018 година, Rolls-Royce Cullinan тргна на извонредно патување. Моторен автомобил за сите терени што за првпат ја прави идејата за автентично, луксузно патување надвор од патот. Именуван по најголемиот дијамант некогаш откриен, кој сега е дел од Британската кралска круна, Кулинан прави луксузни патувања, без разлика дали се вози по копно, по карпести ридови или низ кал, без напор, насекаде. Тестиран низ целата планета, Кулинан е неверојатно способен теренец, кој бозењето по неасфалтирани предели го претвора во „Волшебното возење како по тепих“.

Rolls-Royce Cullinan with horse


Неспоредливите поими за практичност и луксуз што ги отелотворува Кулинан, го прават идеален начин за патување, подготовка и доживување на с the што има да понуди на отворено. Неговиот пештерен заден оддел го прави Кулинан идеален за оние кои имаат намера да пренесат големи предмети (или можеби нивните кучиња) до и од нивните авантури. За оние кои сакаат да понесат долги предмети од нивното патување – без разлика дали се работи за поло чекани или риболовни прачки – клиентите можат електронски да го подигнат подот на багажникот за да се сретнат со основата на седиштето, овозможувајќи им на предметите да се лизгаат без напор.

Дополнително, Кулинан може да биде опремен со пакет нарачани карактеристики, развиен специјално за многуте различни начини на живеење на неговите сопственици. Апартманот за гледање, услугата за хостинг и модулот за рекреација им нудат на сопственикот на Кулинан флексибилност и удобност да уживаат во избраните активности, да ги забавуваат гостите и да одвојат момент да размислат за дневните авантури.

Rolls-Royce Cullinan boot

Дел од уживањето во суштинскиот ден во селата е средбата со семејството и пријателите за да гледате како се одвива играта или се случува некој настан. Не можете да замислите подобар начин за домаќинство и славење отколку со подготовка и послужување пијалок од Сервисот за хостинг, постојана нарачана карактеристика, сместена во задниот дел на сопственото возило? Погоден за сместување до осум возрасни лица, Сервисот за хостинг е олицетворение на врвна изработка, практичност и луксуз и доаѓа во комплет со стакларија и прибор за создавање и послужување освежителен пијалок. Елегантните чаши за хајбол се украсени со дискретни монограми на Ролс-Ројс, додека дрвените даски за сечење се направени од најквалитетен американски орев.

Модулот за рекреација, моторизирана касета за фиоки, дизајнирана за удобно и невидливо вклопување во багажниот простор на Кулинан, им нуди на патроните можност да уживаат во релаксирачки ден. Со притискање на копче, Модулот за рекреација се отвора за да открие опрема, додатоци и опрема што се конфигурирани лично според желбите на клиентите.

Rolls-Royce Cullinan with dog in the boot

Покрај модулот за рекреација, задниот дел нуди уште една нарачана карактеристика, единствена за Кулинан – пакетот за гледање. Две седишта со поглед кон задниот дел се автоматски распоредени од двете страни на коктел масата. Апартманот за гледање е навистина најдоброто седиште во куќата, идеално за гледање игра на поло или запишување на некои белешки на подлога за пишување на Ролс-Ројс или едноставно одвојување време за да се восхитувате на прекрасните погледи на отворено.

Со своите уникатни нарачани карактеристики, пространа внатрешност, способност за терен и можност да ги забавува гостите со стил, Rolls-Royce Cullinan е врвниот начин за доживување и уживање во селски и спортски активности.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement