Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Робусен Bollinger во офанзива: Нека „пази“ Tesla’s Cybertruck, ќе има страшна конкуренција!

Photo © 2020 Bollinger Motors v’a The Grosby Group The Bollinger B1 and B2 are trying to slap Tesla in the face and its futuristic Cybertruck by going back to the vintage look of the original Ford Bronco here as well as the Land Rover Defender, but in an all-electric modern powertrain with 614 horsepower. Both the Bollinger B1 SUV and B2 pickup truck are made entirely of aluminum, feature all-wheel drive, and boast countless configurations. The latter includes removable body panels and innovative cargo solutions such as a full-length passthrough. The company markets these models as utilitarian work trucks that lack luxury amenities and double as serious off-road machines.,Image: 545831960, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Bollinger Motors v’a The Grosby Group / Grosby Group / Profimedia

Bollinger Motors претстави пакет батерии, кои ќе ги напојуваат моделите B1 (SUV), B2 (пик-ап), како и други комерцијални верзии. Нивната моќност е поделена на категории, кои се движат од 35kwh до 175kwh.

На пример, новиот Hummer EV ќе има автономија од 560 километри, поддржан од батерии од 200kwh. Компанијата исто така претстави необичен систем на „пакување“, сместен под седиштето, што гарантира непречена работа дури и во најтешките услови.

Болингер, често нарекуван „Tesla Cybertruck killer“, наведува дека батериите ќе се произведуваат во сопствени погони, а на следното видео ќе дознаете како е „спакуван“ целиот систем. Ние често немаме можност да ги гледаме инженерите на дело, додека тие подготвуваат електричните автомобили спремни за „улиците“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оваа веганска рикота е направена од само четири состојки (вклучувајќи вода и сол). Потребни се само неколку минути, а потребен ви е блендер или...

Fool Moon

Познато е дека убавината не доаѓа само однадвор, туку секако одвнатре… Добрината на човекот, велат тие, се гледа во неговите очи! Овие хороскопски знаци...

Cotton Club

Сè уште не ни е јасно зошто точно 30-от роденден толку многу влијае на нашата состојба на умот. Токму во овој момент ние често...

Fine Living

Ако не сте го виделе тоа со свои очи, веројатно денес некаде сте наишле на информации дека некаде врне снег. Зимата е пред самиот...

Advertisement