Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

ПО ЏАСТИН БИБЕР,FERRARI ЈА СТАВИ КИМ КАРДАШИЈАН НА ЦРНАТА ЛИСТА…

Суперѕвездата Ким Кардашијан неодамна откри како изгледа нејзината колекција на целосно приспособени луксузни автомобили.

Интересно е што Ferrari и недостасува во својата гаража вредна милиони долари. Неодамнешните гласини кои кружат на интернет сугерираат дека познатата американска медиумска личност всушност не може да купи Ferrari бидејќи е на црната листа на италијанскиот бренд. Гласините доаѓаат по неодамнешните извештаи во весниците дека на канадската музичка сензација Џастин Бибер исто така му забраниле Ferrari да ги купува нивните автомобили. Во повеќето случаи,Ferrari се воздржува од јавно да зборува за такви работи, освен ако на крајот не тужи поединец (да, Ferrari го прави тоа).

Меѓутоа, овојпат италијанскиот производител на суперавтомобили всушност реши да ја разјасни својата позиција.

Па, дали Ферари им забрани на Ким Кардашијан и Џастин Бибер да ги купуваат нивните автомобили?

Па, гласините се делумно вистинити! Италијанската марка на луксузни автомобили всушност не им забранува на поединци да купуваат автомобили и не ги става на црна листа. Сепак, познатите личности како Ким и Џастин ќе можат да купуваат само сериски автомобили, додека ограничените сериски модели и ексклузивните автомобили на Ферари се забранети од овие ѕвезди.

„Ferrari го задржува правото да одлучува за специјалните изданија“, рече портпаролот. Добро познат факт е дека Ferrari има многу строг процес на проверка за продажба на своите автомобили од специјалното издание. Всушност, поединецот мора да поседува неколку сериски автомобили на Ferrari за ги квалификувате апликациите за намера за купување модел со ограничено издание.

Што направија овие познати личности за да ги натераат Ferrari да ги санкционира?
Всушност, не е тешко да се налути легендарната италијанска компанија,Ferrari многу сериозно го сфаќа имиџот и позицијата на својот бренд и постави сет на правила и упатства кои сопствениците мора да ги следат. Прекршувањето на овие услови може веднаш да го привлече вниманието на производителот на суперавтомобили и едно лице може да се соочи со забрана (барем купување на ексклузивни модели). Што е уште полошо, компанијата може дури и да преземе правни мерки против поединецот.

Џастин Бибер направи многу работи кои на крајот го налутија Ferrari, што вклучува голема модификација на неговиот 458 Italia, губење на автомобилот за неколку недели и продажба без согласност на марката. Меѓутоа, кога станува збор за Ким Кардашијан, не се знае точно што го налутило Ferrari. Нема податоци дека Ким лично поседувала Ferrari, освен моделот 458 Italia, кој во 2011 година и го подарил малезиски бизнисмен. Можеби производителот на автомобили мисли дека ријалити ѕвездата на крајот ќе се прилагоди на Ferrari доколку го купи. На крајот на краиштата, сите нејзини сегашни автомобили се персонализирани да изгледаат исто.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement