Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Полначи за електричните возила на Порше сега и во Интерконтинентал Марк Хопкинс Сан Франциско

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско сега може да се пофали со полначи за батериите на електричните возила на Порше, додека нивните возачи се релаксираат внатре.

Porsche Electric Vehicle Chargers at InterContinental Mark Hopkins San Francisco

Оваа мрежа, наречена Porsche Destination Charging, ги надополнува побрзите DC полначи на станиците Electrify America од брег до брег. Во моментов „Electrify America“ има повеќе од 650 станици за полнење и 2.700 индивидуални полначи на национално ниво и се планира овој број да се зголеми на повеќе од 1.700 вкупно станици за полнење со над 9.500 полначи до крајот на 2025 година. Сопствениците на „Тајкан“ добиваат тригодишно брзо полнење без надомест на локациите на „Electrify America“.

Марк Хопкинс Интерконтинентал во Сан Франциско додаде два ѕидни полначи на Порше. Тие се наоѓаат во камериерскиот простор на паркингот на хотелот. Бесплатно, услугата не е ограничена само на моделите на Порше, туку може да се користи со секое електрично возило што прифаќа стандарден приклучок J1772.

Сакаме да ги поздравиме фановите на Тајкан со можности за полнење каде што тие веќе патуваат и играат, вклучително и одлични хотелски дестинации како Марк Хопкинс Интерконтинентал. Тајкан беше неверојатно успешен како прво целосно електрично Порше. Ние сме посветени на електричната иднина на нашите спортски автомобили и дел од тоа е инвестирање заедно со другите во инфраструктурата за полнење. – Кјел Грунер, претседател и извршен директор на Porsche Cars North America, Inc.

Полнење на дестинацијата Порше во САД во моментов вклучува повеќе од десетина локации низ целата земја и се планира да порасне на 25 или повеќе до крајот на оваа година. AC полначите со бренд Porsche се инсталирани во Rosewood Inn на Anasazi во Ново Мексико и Naples Bay Resort во Флорида, како и тркачки патеки, вклучувајќи го и Lime Rock Park во Конектикат. Локациите се наведени во апликацијата Porsche Charging NA за навигација во реално време.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement