Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Позлатен Tesla автомобил за сите љубители на луксузот

За секој што ќе го најде Tesla Model S прилично досаден автомобил, компанијата Caviar поседува решение…

Новиот автомобил на рускиот бренд се вика Model Excellence 24K и е целосно украсен со детали изработени од дваесет и четири каратно злато. Ова злато од дваесет и четири карати е применето на предната решетка, завршниците на браникот, капаците на ретровизорите, надворешните линии на браникот, праговите, вратите, задниот дифузор, капакот на багажникот, тркалата и сегментите на сопирачките со употреба на двојна галванизација, како што посочуваат лидерите на брендот надвор, создавајќи совршен црн контраст на електричен седан.

Логото на Кавијар ги замени парчињата OEM од двете страни на автомобилот. Името на брендот е присутно и на обликот што ги одделува задните кочници, заедно со „First Edition“ амблемите додадени на предниот браник и на петтата врата. Надворешните рабови на инфо-забавниот систем и контролната табла исто така имаат сличен третман, како и воланот што сега го внесува логото на луксузниот бренд.

Ограничен на 99 единици, моделот Excellence 24K чини 299 000 долари во карираната варијанта на автомобилот Tesla Model S, што е повеќе од двојно отколку што чини редовна линија нова во Америка. Model S Plaid има подесување со три мотори, кои заедно создаваат над 1.100 КС и можат да достигнат сто од мирување за помалку од две секунди, според производителот на Калифорнија.

Заедно со моделот електричен седан OTT, Caviar исто така лансираше специјално издание телефон iPhone 12. Овој паметен телефон Black Titanium чини 6.150 долари во Pro спецификациите со 128 GB внатрешен капацитет. Тоа е придружено со 12 Pro Max варијанти на истите карактеристики кои имаат цена од 6.680 долари, или 6.990 долари колку што е потребно за двојно поголем капацитет, или 7.380 долари за моделот 512 гигабајти, додека сите заедно се наменети за купувачи на златна Tesla модели на руската компанија. Ги придружуваше на совршен начин за време на нивните патувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement