Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Паметниот концепт на Škoda со седум седишта како најава за новиот дизајнерски идентитет на марката…

Škoda објави како ќе изгледа внатрешноста на новиот концептен модел и ќе биде дизајнирана со цртеж кој послужи како тизер.

Škoda моментално работи на својот нов дизајнерски идентитет, кој најверојатно ќе дебитира на новата генерација Superb следната година. Концептниот модел Vision 7S ќе послужи како најава за новата дизајнерска насока, која ќе биде претставена за неколку недели (претпоставка бидејќи Škoda не објави точен датум).

Škoda објави како ќе изгледа внатрешноста на новиот концептен модел и ќе биде дизајнирана со цртеж кој послужи како тизер. На цртежот изгледа дека Vision 7S има распоред на седишта 2+2+2, но всушност станува збор за автомобил со седум седишта кој ќе понуди многу високо ниво на приспособливост, а цртежот покажува уште една Simply Clever идеја со вградено детско седиште. Седиштето се поставува на најбезбедното место во автомобилот.

Освен седум седишта, новиот концепт на Škoda ќе има огромен стаклен покрив и кокпит кој е многу сличен на оној на сегашниот Enyaq, но со повеќе физички копчиња.

Се уште не е познато дали Škoda во иднина ќе го претвори Vision 7S во сериски модел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari го започна развојот на моделот Purosangue во 2017 година и официјално ја потврди веста за производството на својот прв SUV една година подоцна....

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Advertisement