Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Норвежаните го претставуваат AOE Bike: Фантастичен дизајн и приколка со дополнителни батерии (Видео)

Изгледот на електричниот двотркалец никого не остави рамнодушен…

Компанијата AOE Mobility од Осло е одлучна да остави белег на светскиот пазар, претставувајќи нов проект – електричен мотоцикл со приколка!

Производителот тврди дека ќе има моќност, брзина и голема автономија, иако конкретни податоци сè уште не се откриени.

На нивниот Инстаграм профил беа објавени слики од уникатната приколка во која се сместени дополнителен комплет батерии, но не знаеме ништо за капацитетот.

Футуристички дизајн
Дизајнот на мотоциклот никого не остава рамнодушен, а особено ќе биде интересен за љубителите на футуристичкиот концепт.

AOE Mobility не откри информации за почетокот на сериското производство.

За нови информации, можете да го погледнете следниот прилог и да ја видите оваа електрична убавица од сите агли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement