Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Нов идентитет на брендот Dacia…

JOGGER - SANDERO STEPWAY - DUSTER - SPRING - SANDERO

Досега ги видовме карактеристиките на новиот визуелен идентитет на брендот Dacia во насловите на печатените медиуми и изјави (од средината на 2021 година) и во салоните на Dacia (од почетокот на 2022 година), а сега е време да го видиме во живо на самите возила! Покрај тоа што означува пресврт во дизајнот, новиот визуелен идентитет ги отелотворува обврските на брендот за иднината, но и вредностите што ја прават Dacia толку успешна. Силната карактеристика на новиот идентитет на брендот, амблемот на Dacia Link, ќе го краси центарот на предната маска во освежено бело издание.

Минималистичките букви „D“ и „C“, испреплетени како синџир, формираат сосема нов амблем што ја рефлектира робусната едноставност на новиот дизајн. Близу или далеку, Dacia Link е веќе препознатлива визуелна карактеристика на брендот. Амблемот е претставен и на централниот дел од капакот на сите тркала.

Друга видлива промена се однесува на изгледот на логото на задниот дел и на воланот. Беше искористен намерно поедноставен, минималистички изглед на буквите за полесно да се препознаат.

Други подобрувања вклучуваат мегалит сива боја на багажниците на покривот, заштита на предната и задната шасија и надворешните ретровизори Sandero Stepway и Duster.

Почетокот на нарачките е најавен за 16 јуни, а првите испораки се очекуваат во последниот квартал од годинава.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement