Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Новиот хрватски хиперавтомобил започнува со сериско производство

Rimac Automobili на својата Фејсбук страница објави дека наскоро ќе започне сериското производство на нов електричен хиперавтомобил – моделот C_Two.

Предсериската фазата започна со производство во декември минатата година, а официјалниот почеток на сериското производство на Фејсбук го потврди сопственикот на компанијата Мате Римац.

Пред-сериското производство расте и ние се подготвуваме за производство на автомобили за клиенти. Капа доле за над 900 луѓе кои овозможија остварување на овие цели. Сите нивни потписи ќе бидат на секој автомобил – и фигуративно и буквално, напиша Римац на Фејсбук.

Постоечките автомобили во пред-производство ќе се користат за понатамошни прилагодувања и подобрувања, тестови за хомологација и издржливост, експериментирање со прилагодувања на звучна изолација, отпорност на возило на вибрации и за проценка на целосниот производ, изјави Римац.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Некои луѓе се родени како одлични лидери и работодавци, додека некои воопшто не успеваат. Фантастичен водач е обично комбинација на подготвеност за компромис, логика...

Four Seasons

Дознајте пред фатално да се заљубите на следното патување… Ако ви кажеме дека постојат само уште две земји во светот каде што нема развод,...

Fine Living

Веројатно многумина од нас, до 2020 година, сонуваа за одмор на пуст остров, достапен само за нив и за никој друг… И тогаш се...

Route 66

Џејмс Хетфилд е фронтмен на легендарната хеви метал група „Металика“ и голем љубител на автомобили. Неговата страст не е шопингот, туку обновување на класиците,...

Advertisement