Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Новиот ултра луксузен Bentley има дури 24 милијарди опции за конфигурација на опрема!

Bentley денес се подготвува да го претстави новиот ултра луксузен модел, а компанијата штотуку даде малку повеќе информации за тоа што да очекуваме.

Иако производителот на автомобили сè уште ги чува деталите во тајност, тие потврдија дека моделот ќе се нуди со нови „воздухопловни“ седишта кои ги дефинираат како „најнапредното седиште некогаш инсталирано во автомобил“.

Ќе има 22 начини на прилагодување, како и „напредна технологија за подесување на постуралната позиција со можни 177 индивидуални промени на притисокот во 6 зони“.

Сепак, можеби најголемата новина е „првиот автоматски систем за детекција на климата во светот“. Bentley не прецизираше овде, но звучи дека седиштата ќе можат да утврдат дали ви е топло или ладно, а потоа автоматски ќе го активираат греењето или ладењето за да ви биде удобно.

Ни беше дадена можност да ги видиме и задната централна конзола и функцијата Diamond Illumination на панелите на вратите. Како што објасни Бентли, „има мали перфорации со дијаметар од 1 мм во кожните исечени панели на вратите што им овозможуваат на LED светлата да светат за да создадат уникатно искуство кое ги комбинира изработката и технологијата со модерен дизајн“.

Нагласените акценти се интересен детал, а Bentley истакна дека предната врата ќе има 12 LED диоди, додека задната е опремена со 22.

Понатаму, Bentley вели дека нивниот нов автомобил е „тестиран со драматичен и современ нов дизајн“ бидејќи „перформансите изгледаат едноставно, но опсесијата со детали зад неа содржи сè што е уникатно за ентериерите на Bentley“.

Персонализацијата е исто така класична карактеристика на Bentley и сопствениците нема да бидат разочарани бидејќи претстојниот модел ќе се нуди во 24 милијарди различни конфигурации.Новиот модел на линијата на Bentley ќе биде претставен следната недела, а Bentley имплицира дека ќе донесе „дополнителна димензија на добро здравје во возилото“. Ова имплицира долго меѓуоскино растојание и компанијата додаде дека „новиот модел ќе седи во раскошна удобност на врвот на својата понуда и ќе испорача широчина на опции – и конфигурации – над сè што беше понудено претходно“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement