Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

НОВА ВИЗИЈА НА DeLorean ЗА 21 ВЕК…

Веруваме дека нема многу луѓе на планетата кои барем еднаш не го гледале филмот Враќање во иднината, во кој главните ликови скокаат од една временска рамка во друга…

Нудејќи ни увид во визиите за иднината на луѓето од осумдесеттите години на минатиот век, во форма на ховерборди и бројни други моменти, автомобилот DeLorean е секако она што најмногу го заслужува нашето внимание.

Фантастичниот автомобил произведен во повеќе типови и варијанти секоја година добива се повеќе нови итерации кои ни ги ветуваат многуте поволности што им ги понуди на главните ликови од споменатиот филм, освен секако патувањето низ времето.

Овој пат, нова компанија претстави концепт базиран на DeLorean DMC-12 – JZD. DeLorean Next Generation Motors е посебна компанија, целосно неповрзана со DeLorean Reimagined, која го откри концептот Alpha5 за време на настанот Pebble Beach во 2022 година. JZD го должи своето име на Џон Захари Делореан и неговиот став за оригиналниот DMC-12. Елегантното купе гордо ги носи неизбежните галебни врати, како и внатрешното уредување 2+2.

Иако сè уште е во рана фаза, ќерката на Делорин, Кет ДеЛор Сејмур е дел од проектот, заедно со неколку инженери на DMC. Очигледно, овој автомобил се очекува да има електричен погон, додека самиот концепт ќе биде готов во јануари следната година, а подготвен за јавно деби малку подоцна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement