Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Никогаш нема да погодите кој е сопственик на најголемата флота на rolls royce во светот

Автомобилите на Rolls Royce честопати се сметаат за симбол на моќ, богатство и статус.

Кралевите, олигарсите, тајкуните и верските гуруа често поседуваат големи флоти од овие автомобили и редовно се фалат со нив како нивни достигнувања. Сепак, можеби не очекувате погребална куќа на таа листа. И покрај сè, една семејна погребална куќа е сопственик на најголемата флота на Rolls Royce Phantom VIIво светот.

Компанија наречена A.W.Lymn прави се да им даде на семејствата на починатите можност да ги испратат своите најблиски на последното патување, на најдобар можен начин. Тие се карактеризираат со најголемата погребна флота на Rolls Royce, која вклучува модели како Rolls Royce Phantom VI и Phantom VII, заедно со класичните модели како што е Rolls Royce 25/30 седан.

Според наводите, оваа погребална компанија постои од 1907 година. Со цел да се издвојат од другите, тие им дадоа на своите погребни возила полиран сребрен лајр, наместо стандардниот црн. Секоја леиште на Rolls Royce е прилагодена во Италија од работилницата „Biemme Special Cars“. Пред да се вратат во Велика Британија, погребните автомобили се испраќаат во Германија на тестирање на тежината.

Како што вели управниот директор на A.W.Lymn, Метју Лимн Роуз: „Со оглед на тоа што секое од нашите возила треба да помине низ обемни тестови, слободно можеме да кажеме дека се скапи. Сепак, сите наши возила се во согласност со правилата и законските прописи, така што тие можат да се користат низ целиот свет “.

Покрај погребните возила, оваа компанија нуди возила на Rolls Royce како превоз за членовите на семејството. Во нивната флота тие имаат и автомобили Bentley и Mercedes-Benz, како и кочија со коњи, Land Rover Defender и лондонско такси.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Секси потпис е лично впечатливо секси движење на жената – маневар на кој размислува нејзиниот партнер со часови откако достигнал оргазам, со денови потоа,...

Fine Living

Ако не сте тип на жена која редовно се прегледува „јужно од границата“, можеби нема да сфатите дека, како и остатокот од вашето тело,...