Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Неверојатно, но вистинито: Bentley станува моќно луксузен

Ако направевме список со чисто создадени британски работи, твид веројатно ќе беше во првите пет…

Овој материјал може да има скромни почетоци од 18 век, но, брзо станал популарен меѓу англиските аристократи. Затоа, има совршена смисла, што токму овој британски материјал го пронајде своето место во британски бренд Bentley.

Луксузната бренд го користел овој материјал многу пати при изработката на своите модели – Equestrian Edition и Mulliner Bacalar, исто така ѝ во својата кабина, додека кабриолетот Bentley Continental GT може да се купи со покрив од твид. Сепак, Bentley сега додава твид во целата колекција. Добиен директно од Шкотска, твид што ќе ги краси ентериерите ќе биде достапен преку нивната bespoke програма со потпис од Mulliner.

Fourе бидат достапни четири различни дизајни на твид – Glen Plaid-Tolsta Beach, именувана по бреговите на Хебрид, и доаѓа со смел стил; Charcoal– темно сина боја што нуди малку потрадиционална опција; Cheltenham – зелена трева и Sand Herringbone во тонови на окер.

Според брендот Bentley, материјалот е добиен од глобално познатата компанија Lovat Mill, која дава се од себе за да произведе твид на најетички начин, што е најбезбедно за нашето опкружување, без употреба на штетни хемикалии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Поранешниот историски имот на Мишел Фајфер во Лос Анџелес неодамна се најде на пазарот на недвижнини и доаѓа со цена од дваесет милиони долари…...

Fool Moon

Во едно интервју, Џоан Колинс се присети на флертувањето со Боби Кенеди, но не откри сè поради почит кон неговата вдовица, која може да...

Fool Moon

Оваа жена сосема случајно наиде на предизвик што ќе го пренесе и во 2021 година. Сара Робинс-Кол целосно го оправда купувањето на еден црн...

Green Tea

По срдечните празнични оброци и мрзливоста со денови наназад, време е да започнете, нели? Напнатоста во воздухот поради каење може да се пресече со...

Advertisement