Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Најстариот Aston Martin го слави својот стоти роденден

Убавината и привлечноста на некои работи се чини дека се вечни, а тоа го докажува и најстариот модел на Aston Martin, кој оваа година слави стоти јубилеј на патот…

Иконскиот британски бренд реши да претстави специјално издание на моделот A3 Vantage Roadster како дел од прославата. Именуван по A3 од 1921 година, A3 Vantage содржи беспрекорни детали кои очигледно им се познати на сите со остро око затоа што потекнуваат од оригиналот. Во надворешноста, црна решетка со алуминиумско опкружување и оригиналното испреплетено лого на AM, црна боја и црни тркала од дваесет инчи испуштаат неверојатна енергија и убавина.

Во ентериерот, користена е костенеста кожа, комбинирана со „месинг“ детали околу инструмент часовникот и оригиналното Script logo на Aston Martin.

Конечно, можеме да ви кажеме дека само три модели A3 Vantage Roadster ќе бидат произведени во соработка со нарачаната дивизија Q Aston Martin. Се разбира, не се зборувало за цената и веројатно ќе дознаеме само кога еден од тројцата сопственици ќе се осмели да ја сподели со остатокот од светот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Изгледот со агресивни странични отвори за воздух, потсетува на дизајниран спортски автомобил, додека бочните страни јасно потсетуваат на глисер. Ова необично возило најверојатно прво...

Wall Street

Ако нешто може да се нарече ретко парче, тоа е аудио снимка од 1970 година на Џон Ленон, што пееше досега необјавена песна за...

Green Tea

Ако се чувствувате исцрпени и уморни или гледате дека настинките лесно ве фаќаат, треба да пробате специјална диета, која брзо ќе ве зајакне. Тоа...

Fine Living

Sвездата на Baywatch и активист за правата на животните го купи имотот пред повеќе од 20 години и изгради модерна куќа со три спални...

Advertisement