Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Најсилниот луксузен SUV во светот штотуку го произведе првиот примерок…

МОДЕЛОТ ќе се нуди во 50 земји низ светот.

Со моделот DBX, Aston Martin се приклучи на голем број егзотични брендови кои нудат SUV возила во својата гама. Bentley ги нуди Bentayga, Lamborghini Urus, а гордоста на британскиот бренд е DBX, во специјално издание. DBX707 е придвижуван од TwinTurbo V8 мотор со моќност зголемена на 707 КС. Ова го направи најсилниот луксузен теренец, бидејќи Dodge Durango SRT Hellcat е сè уште појак, и неколку „коњи“.

Поради почетокот на производството на оваа навистина посебна изведба, Aston Martin ангажираше околу стотина нови техничари кои ќе учествуваат во производството на моделот во фабриката во Велс.

Внатрешноста е малку дотерана во некои детали како што е новата долна централна конзола, сега со нови опции за прилагодување на стилот на возење. Спортските седишта со 16-насочно греење и прилагодување се исто така стандардни.

За крај, да кажеме дека првите испораки се очекуваат во втората половина од годината со почетна цена над Urus и Bentayga. Имено, стартот е на околу 230.000 евра во Европа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement