Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

НАНО СКУТЕР ДОКАЖУВА ДЕКА ЛУКСУЗОТ Е ВО ДЕТАЛИТЕ…

Понекогаш најмалите работи имаат најголемо влијание.

Електричните скутери се популарни во модерните времиња поради нивната компактна форма и практична естетика. Возилата со две тркала се добро прилагодени за урбаните жители, а нивниот минимален јаглероден отпечаток е благ на веќе „истрошената“ планета.

Повеќето електрични скутери се направени од пластичен материјал, но ако сте некој кој сака стилски електричен скутер, не гледајте подалеку од моделот Нано дизајниран од Bandit 9.

Бидејќи е дизајниран со максимална прецизност, каде што секој детал е изработен совршено,Нано може да се нарече луксузна опција на електрични скутери. Бандит 9 гледа на две тркала како нешто што припаѓа на „изложба на модерна уметност“, или нешто што се вози низ улиците на „Париз за време на модната недела“. Сепак, мислиме дека овој скутер е погоден за филм за Бонд.

Изработен од челик Rolex и полиран до атрактивен сребрен финиш, скутерот остава траен впечаток. Производителите создадоа две посебни верзии на електричниот погон – Нано варијантата која достигнува максимална брзина од 45 km/h и моделот Нано+ кој може да оди до 75 km/h.

Целосно металната завршница на електричниот скутер испушта луксуз во сјајна сребрена нијанса и производителите со право го прикажуваат Нано како предмет достоен за внимание. Предниот крај е целосно покриен со рамка на телото формирана од едно парче метал. Ова му дава на електричниот скутер издолжено ретро чувство. Одзади,Нано изгледа како модерен скутер во своите најдобри моменти и сигурно ќе им се допадне на помладата генерација.

Bandit9 тврди дека електричниот мотор бара малку или никакво одржување, што е уште една придобивка од неговото поседување. Основниот модел Нано чини 4.499 долари, а верзијата Нано+ чини нешто повеќе од 4.990 долари. Иако цената на овој електричен скутер е доста висока, за некој кој ја цени класата во работите што ги поседува, ова е нешто во кое вреди да се инвестира.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement