Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Масивната двокатница на вил Смит вредна 2,5 милиони долари е подобра дури од мегајахтаите на повеќето милијардери

Додека другите принцови живеат во палати и мега-вили, „Принцот од Бел-Ер“ живее како крал дури и за време на патувањата.

Вил Смит поседува RV – куќа на тркала, која со право го носи прекарот „The Heat“. Можеме да кажеме дека се работи за вистински луксузен хотел на тркала вреден 2,5 милиони долари, кој го заслужува статусот на една од најплатените ѕвезди во филмскиот бизнис.

Бидејќи тој самиот се однесуваше како дух во Аладин, не можеше да замисли подобар дом од Anderson Mobile Estates, американска RV компанија која направи нешто навистина магично. „Heat“ е токму домот што го заслужуваат итрите клиенти со џебови без дно, заедно со одличната содржина и карактеристики што зборовите не можат да ги опишат.

„Heat“ е масивна куќа на тркала поддржана од 22 тркала и нуди 120 квадратни метри внатрешност. Станува збор за двокатна зграда и иако и недостасува елегантниот ентериер со кој може да се пофали денес RV, сепак е импресивен како еден од најлуксузните кампери во светот, опремен со карактеристики за кои можете само да сонувате.

Кога суперѕвездата не ја користи, се изнајмува огромна вила на тркала за неверојатни 9.000 долари од ноќ. Камперот има пространа дневна соба, 14 телевизори и просторија за проекции за 30 луѓе. Ентериерот можеби изгледа застарен за оние кои сакаат авангарден минимализам, но не можете да ги игнорирате ентериерите кои покажуваат кожа вредна 300.000 долари во комбинација со најделикатната столарија.

Кујната е една од важните области во куќата, без разлика дали сте на пат или не. Оваа кујна од 200.000 долари е пространа, опремена со најдобри апарати во својата класа, како што се фрижидер/замрзнувач со три врати, машина за миење садови, гранит, микробранова печка и голема тркалезна трпезариска маса каде што можете да уживате во оброците со вашето семејство.

Главната спална соба (и единствената соба) има брачен кревет опкружен со прозорци од сите страни со спектакуларен поглед. Креветот е претворен во удобен тросед за да се создаде приватна работна соба. Над бирото има огледало за шминка што му е неопходно на актерот за време на службените патувања.

Двокатната куќа на тркала се проширува на четири различни места, создавајќи неверојатен простор за нејзините сопственици. Фантастичниот RV има и „Star Trek врати“ кои се отвораат кон приватниот простор. Оваа автоматска врата испушта звук кога се отвора и затвора за да ги направи работите интересни.

Има и контролен центар кој ги контролира сите телевизори, панели на допир и друга електроника во вредност од над 100.000 долари.

Оваа област може да се „отсече“ од останатиот дел од ентериерот, кој станува приватен простор на Смит. Кога вратите на Star Trek се затвораат, тие го делат просторот во посебна канцеларија / дневна соба со посебен влез. Соработниците на Вил Смит можат да влезат, да работат и да излезат директно преку оваа врата без да ја загрозат неговата приватност.

Она што го прави овој RV луксузен се нежните допири како што се кадифен килими, растенија и украсни полици кои создаваат чувство на топлина.

Бањата вредна 25.000 долари вклучува стаклен туш, кој со притискање на копче се менува од транспарентен во непроѕирен. Луксузниот мијалник опремен со златни славини содржи и таблет кој ќе ви помогне да управувате со тушот за сауна и стаклените врати.

Вил Смит е сопственик на „The Heat“ од раните 2000-ти, додека ги снимаше хитовите како „Ali“, „Men in Black III“ и „The Pursuit of Happyness“.

Моторниот дом сега е достапен за изнајмување за 9.000 долари дневно од Anderson Mobile Estates.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement