Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ НА КОИ Е ГОРДA ЏЕНИФЕР АНИСТОН…

Покрај славата и богатството со нето вредност од околу 300 милиони долари, не е чудно што популарната актерка поседува и колекција скапи автомобили.

Американската актерка и продуцентка, Џенифер Анистон, важи за една од најпознатите и најуспешните холивудски ѕвезди. Таа ја започна својата актерска кариера како Рејчел Грин во серијата Пријатели (1994–2004), и оттогаш продолжи да го надополнува своето портфолио, кое вклучува претежно комедии. За последните две сезони на „Пријатели“, таа заедно со своите колешки добиваше по милион долари по епизода, што ги направи најплатените актерки во тоа време. За нејзината улога во Утринското шоу со Рис Витерспун и Стив Керел, таа доби 1,25 милиони долари по епизода и не е чудно што Анистон е една од најбогатите холивудски актерки на денешницата.

Нејзиното моментално богатство е 320 милиони американски долари, кои доаѓаат од имот, козметика, часовници, накит и секако брзи автомобили.

Во галеријата погледнете ја колекцијата на автомобили на Џенифер Анистон!

MERCEDES 270 SL

Се вели дека едно од нејзините први луксузни набавки всушност бил мерцедес SL во крем боја. Популарната актерка вели дека го гледала автомобилот повеќе од две години пред конечно да одлучи да го купи.

Првиот Mercedes SL датира од 1954 година. Иницијалите SL значат „super leicht“, што е главниот германски термин за спортски карактер. Актерката купила автомобил уште во првата година од снимањето на серијата „Пријатели“. Денес, цената на Mercedes 270 SL започнува од 109.000 долари.

BENTLEY CONTINENTAL GT

Еден од луксузните автомобили кои Анистон ги има во својата колекција е Bentley Continental GT. Познатиот бренд е пионер во областа на луксузните четири тркала, а Continental GT е врв кога се во прашање импресивните перформанси. Во моментот на купувањето, Bentley Continental на Џенифер чинеше околу 200.000 долари, додека сега треба да издвоите околу 50.000 долари повеќе за моделот на основниот пакет.

AUDI A8

Audi A8 е едно од најубавите и најлуксузните возила во нејзината гаража, кое се карактеризира со декадентен ентериер во патничката кабина и неверојатен мотор под хаубата. Овој модел е придвижуван од 4.0-литарски V8 мотор со двоен турбо полнач кој може да произведе 453 коњски сили. Цената на споменатиот луксузен автомобил започнува од 90.000 долари.

PORSCHE 911 TARGA

Иако ѕвездата има многу богатство, таа не е од оние кои го трошат залудно. Меѓу другото, тој поседува Порше 911 Тарга, двосед што го вози кога ќе ги заврши секојдневните обврски. Автомобилот може да достигне максимална брзина од 304 километри на час, има прекрасен ентериер со спортски волан GT, како и величествено дизајниран мотор. Иако не спаѓа во ограничената серија, овој модел може да се персонализира според желбите на купувачот. Основниот Porsche 911 Targa чини околу 150.000 долари, а со доплата од 20.000 долари или повеќе, моделот добива уште повеќе додатоци.

TOYOTA PRIUS HYBRID

Анистон е исто така една од многуте холивудски познати личности кои поседуваат автомобил Toyota Prius. Еколошкиот автомобил е со цена од 22.000 долари. Анистон го купила автомобилот по препорака на колегата актер Леонардо ди Каприо, кој во тоа време бил и нејзин сосед. Сепак, таа не е единствената членка на екипата на Пријатели која го поседува овој „зелен четири тркала“, бидејќи наводно го има и актерката Лиза Кудроу.

 SUV RANGE ROVER

Последен на оваа листа на луксузни автомобили во сопственост на 53-годишната актерка е и теренецот Range Rover. Всушност, ги има повеќе во нејзината гаража. Еден од нив е моделот од 2019 година со трилитарски V6 мотор со компресор. Споменатиот модел со 340 КС чини околу 90.000 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement