Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Легендарниот модел на Ford премина на струја…

Тој е ЕДЕН од најдолготрајните модели на пазарот.

Ford ја имаше премиерата на „Транзит“ во далечната 1965 година, а до денес има само четири генерации. Сега E-Transit Custom пристигна како „електричен наследник на најпродаваното европско комбе“. Лесно ќе го препознаете – предниот дел има ново светлосно склопување поврзано хоризонтално со LED лента, како кај Golf.Покрај новите LED диоди, има и малку поатрактивни браници, но и капак поставен напред зад кој се наоѓа штекер за полнење. Техничките податоци засега се непознати, а Ford само открива дека автономијата е 380 km. Британскиот Autocar претпоставува две погонски верзии, со 181 и 265 КС и опција за батерија од 68 kWh.

Одличен факт е дека, како и Lightning, електричен пикап, ќе има ProPower Onboard технологија, кога ќе може да служи како генератор за напојување на надворешни уреди.

Повеќе информации ќе бидат познати во септември, пред почетокот на производството во погоните во Турција. Се очекува да се појави на пазарот следната година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement